Specijalist za sigurnosne tehnologije (m/ž)

Zagreb, Hrvatska (Hybrid)

Želiš li se razvijati u jednom od najdinamičnijih područja IT-a?

Rastuća ovisnost o informacijskim sustavima, računalnim mrežama i distribuiranim uslugama kao što su računarstvo u oblaku čini organizacije sve više izloženima na sigurnosne prijetnje. Iako većina organizacija još uvijek informacijsku sigurnost realizira sa svojim zaposlenicima, sve više je onih koji taj posao prepuštaju pružateljima upravljanih usluga sigurnosti (Managed Security Services Provider - MSSP), poput mStarta. mStartov Information security operations tim danas skrbi o više od 10.000 korisnika i računala u vodećim tvrtkama u Hrvatskoj i susjednim zemljama. Iskoristi priliku za rad u okruženju jednog od najvećih MSSP-ova u Hrvatskoj i pridruži se našem timu na radnom mjestu:

Opis poslova:

  • Upravljanje sigurnosnim sustavima: nadzor i održavanje, unaprjeđenja i proširenja, implementacije novih sustava, izrada tehničke dokumentacije, te drugi poslovi,
  • Analiza sigurnosnih detekcija na tim sustavima,
  • Sudjelovanje u postupku odgovora na sigurnosne incidente,
  • Kontinuiran razvoj i interna razmjena znanja
  • Samostalnost i inicijativa u rješavanju problema, kontakt s proizvođačkom tehničkom podrškom i lokalnim partnerima,
  • Izrada analitičkih i statističkih izvješća o sigurnosnim događajima, incidentima i trendovima,
  • Edukacija ključnih korisnika sustava.

Uvjeti:

  • VSS/sveučilišni/stručni diplomski studij
  • 3 godine radnog iskustva sa sigurnosnim tehnologijama, ili 5 godina s relevantnim ICT iskustvom
  • Poznavanje više IT sigurnosnih tehnologija (npr. anti-malware, XDR, anti-spam, Web gateway, intrusion prevention system, breach detection system, SIEM) - poželjno je iskustvo u upravljanju istima,
  • Poželjno je, ali ne i uvjet, iskustvo i certifikati na Trend Microvim tehnologijama,
  • Poznavanje tehnologija infrastrukturnih aplikacija (imenički sustavi, e-mail serveri, Web serveri, aplikacijski serveri, baze podataka i dr.),
  • Poznavanje mrežnih i aplikacijskih protokola (TCP/IP, HTTP, SMTP, DNS, DHCP, FTP, CIFS, itd.),
  • Poznavanje operacijskog sustava Windows, poželjno i Linux,
  • Etičnost, povjerljivost i odgovornost, te poštivanje procedura i uputa,
  • Spremnost na timski rad, ali i spremnost na samostalnost, te proaktivnost u radu,
  • Spremnost na kontinuiranu edukaciju i usavršavanje,
  • Visoka razina pismene i usmene komunikacije,
  • Odlično znanje engleskog jezika u pismu, dobro u govoru.

Nudimo

  • Kontinuirano stručno usavršavanje i mogućnost certificiranja
  • Rad za najveće tvrtke u regiji
  • Motivirajuća primanja u skladu s iskustvom i rezultatima
  • Mogućnost profesionalnog razvoja
  • Rad u kvalitetnom i ambicioznom timu stručnjaka
  • Ugodnu radnu atmosferu
  • Učenje bilo kad i bilo gdje preko online platforme Pluralsight,
  • Fleksibilno radno vrijeme i mjesto rada
  • Sponzorirano sudjelovanje u sportskim aktivnostima i natjecanjima (B2B run, Highlander i mnoge druge)
  • Mogućnost korištenja MultiSport kartice
  • Godišnji sistematski pregledi i slobodan dan za sistematski
  • Plaćeni trošak prijevoza
  • Naknada za ručak
  • Božićnica, uskrsnica, regres i dar za djecu
  • … a za kavopije, imamo i kavu u potocima…

Opis posla

Osobne informacije
Profesionalne informacije
Dodaj
Dodaj
Dodaj
Dodaj